SuperNet 6x3

Plakaty reklamowe na nośniki typu billboard / freeboard powinny być wykonane na papierze o gramaturze 115-120 g/m2. Gramatura poszczególnych brytów (części plakatu zazwyczaj składającego się z 6-8 brytów) jednego plakatu musi być jednakowa, a ważne elementy materiału reklamowego nie mogą znajdować się w odległości mniejszej niż 20 cm od jego krawędzi (dla skali 1:1) dla krawędzi prawej prosimy o zachowanie marginesu 30 cm!

  • Rodzaj i rozmiar plakatu: 6 m x 3 m
  • Drukowanie: pełna kolorystyka CMYK 
  • Skala pliku: 1:1 (600x300 cm) lub 1:10 (60 x 30 cm)
  • Rozdzielczość:30-60 dpi dla skali 1:1,  300-600 dpi w skali 1:10
  • Plik: plik na nośniku cyfrowym CD, (lub wgrany na Server FTP) z rozszerzeniem EPS (fonty zamienione na krzywe), PDF (nieskompresowany, w obszarze przycięcia musi być ustawiony wymiar pliku) lub TIFF (plik spłaszczony, z kompresją LZW). Fonty i loga zamienione na krzywe, dołączony plik poglądowy w formacie JPEG.

Wzór do drukowania: cromalin, matchprint lub wydruk cyfrowy (zaakceptowany przez klienta)
(W przypadku wydruków cyfrowych należy liczyć się z większym odstępstwem kolorystyki między wydrukiem cyfrowym, a wydrukiem z maszyny niż w przypadku cromalinu lub matchprintu). 

W przypadku druku cyfrowego zleconego do wykonania przez CCP, w celu osiągnięcia najlepszej głębi koloru czarnego zalecamy aby do czarnych apli i obiektów użyć składowych: C50 M50 Y50 K100.
Dodatkowo plik do druku nie powinien zawierać dołączonych profili kolorystycznych. W plikach nie wolno stosować nadrukowań (OVERPRINT).


Dowiedz się więcej o Supernet 6x3!