Backlighty

Dla nośników wielkoformatowych typu backlight plakaty przygotowujemy na materiale winylowym. Zaleca się stosowanie poddruku (dodatkowego zadruku stosowanego na drugiej stronie plakatu) w celu uniknięcia prześwietlenia layoutu oraz zwiększenia nasycenia kolorystycznego.

Ze względu na szeroką gamę nośników w ofercie Clear Channel Poland dodatkowe informacje dotyczące umieszczenia ważnych elementów graficznych oraz tekstowych w obszarze widzialnym znajdą Państwo w szczegółowej specyfikacji dostępnej u przedstawicieli handlowych. Zaleca się również stosowanie marginesu bezpieczeństwa 20-25 cm dla istotnych elementów graficznych od krawędzi obszaru widzialnego.

  • Rodzaj i rozmiar plakatu: 8 m x 4 m (+ nośniki o zbliżonym formacie)
  • Drukowanie: pełna kolorystyka CMYK
  • Skala pliku: 1:1 (800x400 cm) lub 1:10 (80x40 cm)
  • Rozdzielczość: 30-45 dpi w skali 1:1 lub 300-450 dpi w skali 1:10
  • Plik: plik na nośniku cyfrowym CD, (lub wgrany na Server FTP) z rozszerzeniem EPS (fonty zamienione na krzywe), PDF (nieskompresowany, w obszarze przycięcia musi być ustawiony wymiar pliku) lub TIFF (plik spłaszczony, z kompresją LZW). Fonty i loga zamienione na krzywe, dołączony plik poglądowy w formacie JPEG.

Wzór do drukowania: cromalin, matchprint lub wydruk cyfrowy (zaakceptowany przez klienta)
(W przypadku wydruków cyfrowych należy liczyć się z większym odstępstwem kolorystyki między wydrukiem cyfrowym, a wydrukiem z maszyny niż w przypadku cromalinu lub matchprintu).

W przypadku druku cyfrowego zleconego do wykonania przez CCP, w celu osiągnięcia najlepszej głębi koloru czarnego zalecamy aby do czarnych apli i obiektów użyć składowych: C50 M50 Y50 K100.
Dodatkowo plik do druku nie powinien zawierać dołączonych profili kolorystycznych. W plikach nie wolno stosować nadrukowań (OVERPRINT).


Dowiedz się więcej o Backlightach!