Aktualności

64 nowe wiaty dla Sopotu!

W piątek, 25 sierpnia 2017 roku zastępca Prezydenta Miasta Sopot – Marcin Skwierawski oraz prezes Clear Channel Poland – Kalina Janicka odsłonili pierwszą z 64 nowych wiat przystankowych komunikacji miejskiej w Sopocie.

Pierwsza wiata przystankowa stanęła na ulicy Kościuszki (róg ul. Chopina) przy Dworcu PKP, tym samym umowa pomiędzy Gminą Miasto Sopot a Clear Channel z dnia 24 lutego 2017 r. przeszła właśnie z fazy przygotowawczej w fazę realizacji.

Na podstawie umowy Clear Channel postawi 64 nowe wiaty w Sopocie w dwóch fazach: 30 wiat do końca 2017 roku, a następnie 34 wiaty w 2018 roku. Dla potrzeb realizacji umowy zostały opracowane przez Clear Channel trzy modele wiat – dostosowane do poszczególnych lokalizacji i charakteru przestrzeni publicznej, wszystkie wyposażone w gablotę z rozkładem jazdy oraz ławkę. Projekt i konstrukcja wiat pochodzi z katalogu mebli miejskich Clear Channel i jest indywidualnym rozwiązaniem zaprojektowanym i uzgodnionym z Gminą Miasta Sopot. Łączy w sobie funkcję estetyczną, użytkową i reklamową. Na nowych wiatach będą łącznie 182 powierzchnie reklamowe typu citylight.

Segment mebli miejskich jest jednym z najbardziej przyszłościowych i dynamicznie rozwijających się segmentów na rynku reklamy Out-of-Home, szczególnie w centrach miast. Clear Channel Poland – jest polskim oddziałem lidera reklamy zewnętrznej na świecie Clear Channel Outdoor i  jedną z wiodących firm reklamy zewnętrznej na polskim rynku, obecną od prawie 20 lat. Clear Channel wyposaża polskie miasta w meble miejskie i wiaty przystankowe. Eksploatuje ponad 880 wiat w 14 miastach i aglomeracjach. Przy inwestycji na terenie Sopotu współpracuje z producentem wiat – firmą Adboard oraz firmą Marpol, która wiaty będzie montować.

Na świecie Clear Channel ma ponad 650 tysięcy powierzchni reklamowych w 24 krajach na 4 kontynentach i jest partnerem światowej organizacji C40 w realizacji koncepcji „smart cities”.