Zalety reklamy zewnętrznej

Masowy zasięg
Proces fragmentaryzacji mediów elektronicznych i drukowanych powoduje, że reklama zewnętrzna pozostaje ostatnim medium o masowym zasięgu oddziaływania.

Atrakcyjna widownia
Liczba mieszkańców miast wzrasta z roku na rok i po raz pierwszy w historii przekroczyła 3 miliardy, czyli ponad 50 % społeczeństwa. Mieszkańcy miast to świadomi konsumenci wykorzystujący  na co dzień zaawansowane technologie. Za pomocą Outdooru dotrzesz do najbardziej aktywnych i najatrakcyjniejszych dla marketerów grup konsumentów: od młodzieży, aktywnych profesjonalistów i nowoczesnych rodzin chętnie odwiedzających centra handlowe do odpowiedzialnych za codzienne zakupy klientów hipermarketów.

Nieunikniony kontakt z reklamą
Odbiornik telewizyjny można wyłączyć, gazetę wyrzucić, ale trudno poruszać się po ulicy z zamkniętymi oczami. Warunkiem oddziaływania reklamy jest po prostu wyjście na zewnątrz. Przekazy płynące z plakatów są odbierane niezależnie od woli odbiorcy.

Duża częstotliwość kontaktu
wynika z faktu, iż ludzie poruszając się wielokrotnie po tych samych trasach w ciągu tygodnia, czy nawet jednego dnia mają kontakt z wieloma ekspozycjami tej samej reklamy, dzięki czemu z łatwością zapamiętują przekaz reklamowy

Elastyczność
Kampania reklamy zewnętrznej może być przeprowadzona w całym kraju, w jednym województwie, mieście czy nawet w jednej dzielnicy. Wybór nośników reklamy zewnętrznej od tablic, przez podświetlane citylighty do spektakularnych powierzchni pozwala na zrealizowanie różnych celów kampanii, a różnorodność umiejscowienia nośników sprawia, że za ich pośrednictwem można dotrzeć do różnych grup, wybranych odbiorców.

Oddziaływanie obrazem
Plakat najlepiej eksponuje markę, produkt, wygląd. Reklama zewnętrzna jest idealna dla produktów, dla których istotne są aspekty wizualne (np.: odzież, kosmetyki, żywność), jak również wtedy, gdy celem jest zaprezentowanie nowego produktu lub podkreślenie jakiejś jego cechy. Szerokie możliwości kształtowania przekazu reklamowego wykorzystującego nośnik i umieszczony na nim plakat sprawiają, iż reklama zewnętrzna oferuje niemal nieograniczony potencjał kreatywny.

Innowacyjność
Najbardziej nowatorskie kampanie reklamowe nie mogą się odbyć bez udziału reklamy zewnętrznej. Branża outdoorowa nieustannie zaskakuje nowymi pomysłami – niestandardowym wykorzystywaniem tradycyjnych nośników, stosowaniem form przestrzennych czy nowymi technologiami jak nośniki o zmiennej ekspozycji czy ekrany plazmowe.