Citylighty

Druk plakatów przeznaczonych na citylighty odbywa się na papierze obustronnie białym o gramaturze 170 g/m2 przystosowanym do umieszczania na nośnikach typu backlight.

Zaleca się stosowanie druku offsetowego z zastosowaniem poddruku (dodatkowego zadruku stosowanego na drugiej stronie plakatu) w celu uniknięcia prześwietlenia layoutu oraz zwiększenia nasycenia kolorystycznego. Istotne elementy tekstowe oraz graficzne nie powinny znajdować się bliżej niż 10 cm od krawędzi plakatu (dla skali 1:1).

  • Rodzaj i rozmiar plakatu: 1,2 x 1,8 m,
  • Drukowanie: pełna kolorystyka CMYK
  • Skala pliku: 1:1 (120x180 cm) lub 1:5 (24x36 cm)
  • Rozdzielczość: 100 dpi w skali 1:1, 500 dpi w skali 1:5
  • Plik: plik na nośniku cyfrowym CD, (lub wgrany na Server FTP) z rozszerzeniem EPS (fonty zamienione na krzywe), PDF (nieskompresowany, w obszarze przycięcia musi być ustawiony wymiar pliku) lub TIFF (plik spłaszczony, z kompresją LZW). Fonty i loga zamienione na krzywe, dołączony plik poglądowy w formacie JPEG.

Wzór do drukowania: cromalin, matchprint lub wydruk cyfrowy (zaakceptowany przez klienta)
(W przypadku wydruków cyfrowych należy liczyć się z większym odstępstwem kolorystyki między wydrukiem cyfrowym, a wydrukiem z maszyny niż w przypadku cromalinu lub matchprintu).

W przypadku druku cyfrowego zleconego do wykonania przez CCP, w celu osiągnięcia najlepszej głębi koloru czarnego zalecamy aby do czarnych apli i obiektów użyć składowych: C50 M50 Y50 K100.
Dodatkowo plik do druku nie powinien zawierać dołączonych profili kolorystycznych. W plikach nie wolno stosować nadrukowań (OVERPRINT). 

Nośniki o zmiennej ekspozycji plakatu.

Dla tych konstrukcji stosujemy dodatkową specyfikację uwzględniającą niezbędne elementy techniczne. Ze względu na konieczność zachowania precyzji w procesie drukowania oraz nanoszenia elementów łączących plakaty druk dla klienta zleca wyłącznie Clear Channel Poland.
Szczegółowe informacje uzyskasz u przedstawicieli handlowych Clear Channel Poland.

Dowiedz się więcej o Cityligtach!